جمعه هشتم بهمن 1300
آزمایشگاه ها و کارگاه هابرخی اطلاعات در مورد آزمایشگاه ها و کار گاه های موجود در دانشگاه:


>>برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر بر روی عکس ها کلیک نمایید<<


-               کارگاه سيستم برق رساني خودرو و دستگاه هاي اندازه گيري الكتريكي خودرو شامل يك ست موزائيكي و يك ست ماژولي دستگاههاي الكتريكي خودروي پرايد با صرف هزينه حدود 200 ميليون ريال

 

  آزمايشگاه شيمي (شامل آزمايشگاههاي شيمي عمومي، شيمي آلي، شيمي فيزيک و شيمي تجزيه): اين آزمايشگاه با صرف هزينه اي بالغ بر 500 ميليون ريال تاسيس شده كه از جديدترين نمونه هاي موجود در شمالغرب و با طراحي منحصر به فرد، يكي از بهترين و زيباترين آزمايشگاههاي شيمي منطقه مي باشد.

 


 

-               آزمايشگاه ترموديناميك و فيزيک حرارت

آزمايشگاه ترموديناميک و سيالات، در زمستان 89 به بهره برداري رسيد. اين آزمايشگاه مجهز به دستگاههاي چون ديگ مارست، برج تقطير، برج خنک کننده، چرخه استرلينگ، کمپروسسور پيستوني، سيكل تبريد تراكمي، دستگاه معادل مكانيكي حرارت و ساير دستگاهاي آموزشي است. اين آزمايشگاه با هزينه 250 ميليون ريال به بهره برداري رسيده است.  اين آزمايشگاه شامل دستگاه هاي پيشرفته و به روز آموزشي از جمله برج خنك كن، ديگ مارست، كمپروسور پيستوني، سيكل تبريد تراكمي، چرخه استرلينگ، دستگاه معادل مكانيكي حرارت و... مي باشد.

 

 

تجهيز آزمايشگاه مكانيك سيالات   اين آزمايشگاه مدرن و پيشرفته با کاملترين تجهيزات در بهمن ماه 90 با کمک اساتيد و همکاران آزمايشگاه در فضايي بالغ بر 70 متر مربع تجهيز گرديد. در اين آزمايشگاه انواع فلکسيبلهاي فشار بالا و انواع فيتينگ هاي هيدروليک، شير، پمپ و موتور  و کمپروسسورهاي هيدروليک و پنوماتيک مجهز، موجود مي باشد.


-               دستگاه هاي اندازه گيري الكتريكي خودرو

اين کارگاه، هم زمان با کارگاه برق خودرو جهت تامين فضاي کافي جهت تدريس دروس برق خودرو و دستگاههاي الکتريکي خودرو، با تجهيزات مدرن آموزش سراميکي، که يکي از نوين­ترين متدهاي آموزش سيستمهاي الکتريکي خودروست راه اندازي و مورد استفاده دانشجويان و اساتيد محترم رشته هاي برق خودرو و اتومکانيک قرار گرفته است.

 تجهيزات عمده آن يك ست موزائيكي و يك ست ماژولي دستگاههاي الكتريكي خودروي پرايد ميباشد که با صرف هزينه حدود 200 ميليون ريال راه اندازي شده است.

 


      کارگاه انتقال قدرت معمولي و اتوماتيک

در اين کارگاه که فضاي 60 متر مربع را داراست، موتورهاي قابل روشن شدن پيکان، پژو 405 و پرايد و همچنين موتور برش خورده پيکان و گيربکس معمولي پژو و جعبه دنده پرايد و زانتياي اتوماتيک، سيستم گيربکس دو ديفرانسيل پاترول و سيستم ترمز خودروهاي مختلف جهت آموزش موجود مي باشد.

براي تجهيز بيشتر اين کارگاه يک دستگاه دياگ (سيستم عيب ياب رايانه اي) و يک دستگاه شارژر باطري خودرو و چندين دست لوازم کار مانند آچار و آلن  بکس خريداري و در معرض استفاده دانشجويان و اساتيد گذارده شده است.

 

-        کارگاه اتومکانيک

در کارگاه اتومکانيک علاوه بر وجود موتورها و قسمتهاي مختلف خودروهايي چون پرايد، پژو و زانتيا، از جمله سيستم ترمز، سيستم چرخها و سيستمهاي تعليق و انتقال قدرت، دستگاهها و تجهيزات مدرن و امروزي تعمير و اتومکانيک چون دياگ و سيستم ايراد يابي رايانه اي موجود بوده است که اساتيد مجرب و زبده جهت تامين نيروي کارآينده به تدريس دروس عملي و کاربردي اتومکانيک با بهره برداري از علوم و روش هاي نوين مکانيکي مي پردازند.


-               کارگاه سوخت رساني خودرو

اين کارگاه در فضايي بالغ بر 70 متر مربع با تابلوهاي آموزشي سيستم سوخت رساني خودروهاي پرايد و پژو 405 ، با جهت يادگيري دانشجويان و آموزش اين حرفه به صورت عملي و تمريني آماده و تجهيز شده است.

 

-        کارگاه سيم­پيچي

کارگاه سيم پيچي 1 و 2 و کارگاه سيم پيچي ترانسفورماتور مجموعا يکجا در فضايي 70 متر مربعي با تجهيزات کاملي چون وارنيش، کلاف پيچ، هسته، پوسته، روتور و ... کارگاه سيم پيچي را تشکيل مي دهند. در اين کارگاه به طور ذخيره همواره حدود 50 کيلوگرم سيم مسي براي استفاده در کارگاه موجود مي باشد.

 

-        آزمايشگاه مدار فرمان

تابلوهاي آموزشي مدار فرمان و ماژولهاي پيشرفته آموزشي و سيستمهاي آموزشي PLC با PLC هاي ساخت شرکت زيمنس در مدلهايي چون LOGO و S7-300 و S7-200 از جمله تجهيزات آموزشي اين کارگاه مي باشند

 

-        آزمايشگاه ديجيتال

اين آزمايشگاه قديمي ترين و اولين آزمايشگاه دانشگاه آزاد ايلخچي مي باشد که در مهرماه 1383 با 4 ميز آموزشي در فضاي 30 متري در محل قديمي دانشگاه آغاز به کار نمود. امروز با تجهيز و آپديت اين آزمايشگاه در فضايي 80 متر مربعب تعداد ميزهاي آموزشي به 7 دستگاه و تجهيز آنها با جديدترين ماژولهاي آموزشي از جمله ماژولهاي AVR ، MEGA 16، MEGA32 و 8951 و تجهيزات مصرفي چون انواع آي سي و ال اي دي، يکي از بروزترين و پيشرفته ترين آزمايشگاه هاي ديجيتال منطقه مي باشد.

-        آزمايشگاه ماشين هاي الکتريکي

اين آزمايشگاه که سال 89 به بهره برداري رسيد، در فضاي 50 متر مربعي 2 ميز کار ac وdc را درون خود جاي داده است، علاوه بر ميزها، 4 دستگاه موتور و بار که با چشمي هاي الکترونيک با هم سنکرون شده اند، و همچنين 2 دستگاه ژنراتور در اين آزمايشگاه موجود است. جهت حفظ ايمني دانشجويان هنگام کار با برق سه فاز علاوه بر کل آزمايشگاه، تمام دستگاههاي آن به فيوزهاي محافظ جان 39 ميلي آمپري تجهيز شده تا امکان خطر براي دانشجويان و اساتيد وجود نداشته باشد.

 

-        آزمايشگاه الکترونيک آنالوگ

اين آزمايشگاه نيز در فضايي 80 متري با 7 دستگاه اسيلوسکوپ ديجيتال TDO2102 ساخت امريکا و 7 دستگاه اسيلوسکوپ آنالوگ Escort با بهترين تجهيزات و وسايل آموزشي مورد استفاده اساتيد و دانشجويان مي باشد.

 

-        آزمايشگاههاي مواد و مصالح ساختماني، بتن و مکانيک خاک

اين آزمايشگاه جديد التاسيس مجهز به جديدترين ادوات آزمايشگاهي خريداري شده از شرکت TECHNOTEST  کشور ايتاليا مي باشد.

   

   

-        آزمايشگاه رباتيک

جهت تمرين، ساخت و جمع آوري دانشجويان علاقه مند به رباتيک در بهار 1390 در فضايي مستقل، گروههاي الکترونيک و کامپيوتر دانشگاه اقدام به تاسيس آزمايشگاه رباتيک دانشگاه نمودند. در اين فضا تمامي نيازهاي گروه رباتيک گنجانده شده است. لازم به ذکر است گروههاي رباتيک دانشگاه تا کنون در 8 مسابقه منطقه اي شرکت نموده اند که مقام دوم مسابقات رباتيک خانه کارگر بهترين مقام اکتسابي ايشان مي باشد.

 -         آزمايشگاه تعميرات تلويزيون

در اين آزمايشگاه 5 دستگاه ماژول پيشرفته آموزش تعميرات ICD و صفحات LED و تلويزيونهاي رنگي و سياه و سفيد گنجانده شده است.


-         کارگاه تخصصي تابلو برق

-         کارگاه عمومي برشکاري، ورقکاري و جوشکاري

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد واحد ایلخچی است - 1383-1395
پشتیبانی